Nu söker vi volontärer till Sveriges största jämställdhetskonferens
Forum Jämställdhet söker volontärer till 2026 års konferens i Växjö den 3–4 februari. Vi letar efter dig som är ansvarsfull, serviceinriktad och trivs med att arbeta i team. Ett intresse för jämställdhetsfrågor är ett stort plus.
Som volontär är du med och ser till att konferensen flyter på som den ska. Du arbetar i team inom ett eller flera av följande områden: salsvärd, utställarvärd, måltidsvärd och registrering. Arbetet sker enligt ett rullande schema där du turas om med andra volontärer.
Du får ta del av ett spännande program med många intressanta talare, och efter konferensen får du ett arbetsintyg. Vi ser gärna att du bor i Växjö med omnejd, eftersom vi tyvärr inte kan erbjuda logi. Lunch och fika ingår under båda dagarna.
Skicka in din ansökan
Mejla en kort motivering (max 300 tecken) där du berättar om dig själv och varför du vill vara volontär på Forum Jämställdhet. Rekrytering sker löpande.
Välkommen med din ansökan till info@forumjamstalldhet.se senast den 5 december. Vi ser fram emot att höra från dig!
